Høy og Mørk – Sporsem og Brungot

Høy og Mørk

Sporsem og Brungot

  • fredag 16. april — 18:30

Storsalen

Kjøp billetter

To av Norges mest populære komikere har slått seg sammen med ett mål for øye: Å gi deg et skikkelig artig show! Og DET trengs når verden går mer og mer av hengslene.

Høy og Mørk er spekket med stand-up, musikk og parodier, og både presse og publikum har latt seg begeistre av denne allsidige forestillingen der Terje og John tar for seg noen av de store spørsmålene i livet. 

Gjør deg klar for en kveld spekket med masse latter og god stemning! 

“Morsommere blir det knapt!” – Terningkast 6 – Nettavisen 

“Vi ler oss fillete alle sammen”- Terningkast 5 – NRK 

“Velfortjent stående applaus” – Terningkast 5 – Adresseavisen 

“Intelligent humor på overlegent nivå” – Terningkast 6 – Radio E

John Brungot er en av Norges mest ettertraktede humorister og har lang og bred erfaring fra både scene, TV og film. Han har vunnet prisen “Årets TV-komiker” under Komiprisen og har vært med i humorprogrammer som “Torsdag Kveld Fra Nydalen”, “Nårje” og Søstrene ser på TV”. John har også vært programleder for flere store TV-suksesser. For tiden er John å se i “Humoretaten” på NRK.  

Terje Sporsem er en av landets mest folkekjære standup-komikere og har satt opp flere soloshow som har høstet toppkarakterer og vises fortsatt jevnlig på NRK. Han har også en lang tv-karriere bak seg og har vært programleder for en rekke programmer og har også gjort seg bemerket som deltaker i flere populære konsepter. Han har blitt tildelt “Stå opp-prisen” og er mange ganger Komipris-nominert. Terje feirer 30 år som komiker i 2026. 

Regi: Martin Beyer-Olsen

Priser

Standard
630,-
Varighet
1 time og 25 minutter
Servering
Åpner 1 time før forestilling
Arrangør
MacGyver Entertainment AS